EEH-ZA1E101XP
- Mfr.Part #
- EEH-ZA1E101XP
- Manufacturer
- Panasonic
- Package/Case
- Datasheet
EEH-ZA1E101XP
- Description
- CAP ALUM POLY HYB 100UF 25V SMD
- Stock
- 458
- Quality
- Manufacturer :
- Panasonic
- Product Category :
- Aluminum - Polymer Capacitors
- Applications :
- Automotive
- Capacitance :
- 100 µF
- ESR (Equivalent Series Resistance) :
- 30mOhm
- Features :
- Impedance :
- Lead Spacing :
- Lifetime @ Temp. :
- 10000 Hrs @ 105°C
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 105°C
- Package / Case :
- Radial, Can - SMD
- Product Status :
- Active
- Ratings :
- AEC-Q200
- Ripple Current @ High Frequency :
- 2 A @ 100 kHz
- Ripple Current @ Low Frequency :
- 300 mA @ 100 Hz
- Tolerance :
- ±20%
- Type :
- Hybrid
- Voltage - Rated :
- 25 V